in

Иранската Angelina Jolie лажела сите овие години! [ФОТО]

Дојдоа нови детали за жената со прекар зомби, која беше многу присутна на социјалните мрежи. Сахар Табар, која се стекна со светска слава на Instagram со изгледот на зомби на познатата актерка Анџелина Џоли и мешавина од ликот на Corpse Bride, беше уапсена од иранската држава поради своите објави. Младата девојка, која тврдеше дека претрпела многу операции и ги преплашила сите со својот интересен изглед, била ослободена. Се покажало дека сето тоа било фотошоп!

İranlı Zombi Gelinin Bunca Yıldır Yalan Söylediği Ortaya Çıktı

После долго време, излегоа слики од иранската млада девојка позната како зомби Анџелина Џоли и уште од самиот почеток се покажало дека станува збор за како на Фотошоп. 19-годишната Сахар Табар беше осудена на 10 години затвор за серија обвиненија, вклучително и поттикнување на млади на недолично однесување и непочитување на Исламската Република.

По овој инцидент, иранската држава остави впечаток дека се откажа од оваа одлука, емитувајќи го ослободувањето на Сахар Табар од затвор на телевизија.

İranlı Zombi Gelinin Bunca Yıldır Yalan Söylediği Ortaya Çıktı

Фикционален карактер!

Потоа таа се извини на јавноста и кажа дека станува збор за фотошопирани слики.

İranlı Zombi Gelinin Bunca Yıldır Yalan Söylediği Ortaya Çıktı

Се кае поради објавите!

Табар исто така ги негираше извештаите дека се оперирала за да личи на Џоли.

Таа побарала барање за слобода откако се инфицирала со коронавирус. Центарот за човекови права со седиште во САД во Иран соопшти дека судијата го одбил нејзиното барање за кауција.

İranlı Zombi Gelinin Bunca Yıldır Yalan Söylediği Ortaya Çıktı

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote