in

WTFWTF

Истрага против Кристијано Роналдо и неговата сопруга поради одморот!

Кристијано Роналдо, наводно, преминал во друга држава на ски патување за да го прослави роденденот на неговата девојка оваа недела, што е спротивно на италијанските прописи против COVID-19. Италијанската новинска агенција соопшти дека полицијата го истражува случајот.

Кристијано Роналдо е под истрага на полицијата во градот Аоста поради ски патување што може да ги прекрши италијанските прописи COVID-19, според италијанската новинска агенција ANSA.

ANSA известува дека локалната полиција го разгледува неговото патување во Курмајер претходно оваа недела со девојката Џорџина Родригез за да го прослави својот 27-ми роденден.

Патувања до Вал д’Аоста не се дозволени според сегашните ограничувања на КОВИД-19 во Италија, бидејќи регионот е во портокалова зона од среден до висок ризик.

Едно од ретките исклучоци од правилото е ако имате втор дом во портокалови зони.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote