in , ,

Што?Што?

ИЗМЕШАЛА 2 СОСТОЈКИ И ПЛОЧКИТЕ БЛЕСНАЛЕ: “Бев во шок кога видов, не морав ни да изрибам!”

Една жена открила одличен трик за чистење на фуга помеѓу плочки!

Колку и да ги чистите плочките, се чини дека фугите меѓу нив остануваат цело време валкани и тие често собираат мувла. Сепак, една мајка го открила решението и, како што признава, самата не можела да им верува на своите очи.

Таа покажа во Фејсбук групата Mums Who Clean како изгледале нејзините плочки пред чистењето, и како после тоа, а потоа откри каков е трикот.

“Мајки! Го решив проблемот! Ми требаа само неколку минути и минимум напор. Не можев да им верувам на моите очи”, напиша таа откривајќи дека ги чистела фугите со комбинација на варакина и сода бикарбона.

Оваа комбинација е моќна бидејќи содата ја отстранува мувлата, а белилото ќе ја врати белата боја на фугите.

Таа објасни дека ги мешала производите за да добие паста, а потоа ги нанесувала со помош на четка.

 

„На повеќето места, таа дури и не остана, јас само лесно триев и сè исчисти“, тврди оваа мајка.

За изненадување, нејзината објава воодушеви многумина, па затоа го прогласија за „генијален“ трикот.

„Ќе исчистам сè во куќата“, „Па, јас знам што ќе правам кога децата ќе одат на училиште“, напишаа мајки во групата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote