in

Дарко Лазиќ е сигурен дека НЕМА да се зарази! Изненади со изјавата среде пандемија: „Кога се појави КОРОНАТА…“

Пандемијата на опасниот коронавирус трае веќе подолго време, па нон стоп се воведуваат нови мерки со цел да се потисне, а фолкерот Дарко Лазиќ е сигурен дека нема да биде заразен, па рече што има на оваа тема.

  • Каде и да пеев во претходниот период, имаше далечина и сè … Ограничен број места … Немам контакт со публиката, тука сум, на страна – вели Дарко Лазиќ.
  • Во ред е, воопшто. Сега, има ли страв, добро, секогаш има некоја доза на страв … – истакна фолкерот за „Ексклузив“, а сепак рече дека не се грижи:
  • Знаете како, што би рекол, коронавирусот кога се појави првото нешто што го направи е што бегаше од мене!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote