in

Израел го укина задолжителното носење на маски!

Жителите на Израел, почнувајќи од 18 април, ќе можат да шетаат без маски на отворено, изјавија властите на оваа држава. Оваа земја е рекоредер по вакцинираното население против ковид-19 во светот и оваа одлука властите ја нарекоа „чекор кон враќање во нормала“.

Сепак носењето маски во затворени простории сеуште е задолжително. Почнувајќи од 21 февруари, Израел постојано ги олеснува мерките кој беа поставени за време на пандемијата. Од 9.3 милиони жители во државата, дури 4.96 милиони ја примиле втората доза од вакцината за коронавирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote