in

Израел забележува пад од 60% на хоспитализирани пациенти над 65 години, откако почна со вакцинација!

Вакцините веќе се употребуваат во светот и многу држави забележуваат пад на заболените од Ковид-19. Според министерството за здравство на Израел, државата забележува огромен пад на хоспитализирани пациенти над 65 години откако почна со вакцинирање на населението.

Првичните информации од Фајзер покажуваа дека потребно е да помине еден месец од вакцинирањето за да се осетат ефектите од вакцината, но најновите податоци кои пристигнуваат од Израел се уште подобри. Падот од 60% на хоспитализирани пациенти ни дава надеж дека на пандемијата и доаѓа крајот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote