in ,

СлаткоСлатко

Овој викенд Џенифер Лопез и Бен Афлек ќе ја слават љубовта со најблиските

Џенифер Лопез и Бен Афлек овој викенд ќе ја прослават својата љубов со најблиските еден месец откако се венчаа во Лас Вегас. Парот викендов ќе ја прослави венчавката, а тоа ќе биде свадбена веселба прикладна за страниците на „Vogue“, дознаваат странските медиуми.

 

Самата церемонија ќе се одржи во сабота, а парот ќе го затвори викендот со скара и пикник во недела.

Лопез (53) се очекува да облече фустан од модната марка „Ралф Лорен“ направен во Италија, а магазинот „Vogue“ се очекува да го документира нејзиното модно патување во текот на викендот.

 

Зад планерот на настани од А-листата со ѕвезди е Колин Кауви, чии цени се движат од 25.000 до 25 милиони долари, а тој во минатото продуцираше настани за Опра Винфри, Мајкл Џордан, па дури и за Лопез.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote