in ,

СлаткоСлатко

J.Lo НОСИ МОДЕРНА ВЕРЗИЈА НА ПОПУЛАРНАТА ФРИЗУРА од 90-тите: Лесна е за копирање и многу ефикасна за летото 2022 година

Модните и козметички трендови за состаноци во 90-тите се карактеризираа со лизгачки фустани, сандали со мачести потпетици и незаборавна фризура со шноли и два тенки прамени, совршено фиксирани со лак за коса, врамувајќи го лицето.

Оваа класична фризура од 90-тите неодамна беше совршено модернизирана од пејачката Џенифер Лопез со додавање ситни плетенки наместо прамени за обликување на лицето. Латино дивата е позната по големите локни, фризурата која најчесто ја носи, но овој пат ја повлече косата во залижана пунџа.

Како и секогаш, за нејзината најнова фризура е заслужен нејзиниот долгогодишен соработник, славниот фризер Крис Еплтон. Со две кратки и тенки плетенки, остатокот од косата е собран во шик, висока и мазна пунџа.

Во објава на Инстаграм, Џеј Ло ги означи Крис и остатокот од нејзиниот тим одговорни за нејзиниот стајлинг и шминка. Иако сме навикнати да ја гледаме Џенифер со бујни бранови или поедноставна залижана пунџа, и оваа фризура со неочекуван додаток на плетенки и стои одлично!

Нејзината фризура е прилично лесна за копирање, само треба вешто да ја ставите косата во висока пунџа или да ја зацврстите со боби игла и да одвоите пократки прамени околу лицето за слатки плетенки!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote