in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Дали имате навика да јадете навечер и сакате да го промените тоа? Еве го решението! Јадете ја оваа храна како без грижа на совест и нема да качете килограми.

Сигурно сте биле гладни и отварате фрижидер за вечерни закуски, но не сте биле сигурни колку е добра идејата.

Во секој случај, нема потреба да се откажувате од малите задоволства, особено ако тие се навистина здрави. Овие закуски, можете да ги јадете навечер, без страв од расипување на линијата:

Крекери и ниско калорично сирење

Знаеме дека е тешко да се воздржите од неколку каснувања, но ако земете до 5 крекери и парче немасно сирење, а потоа и чаша лимонада, доволно е да ве засити и не мора да се грижите за калориите, бидејќи тие сигурно не ги надминуваат препорачаните 200 ( како што се советува за подоцнежни оброци).

 

Пуканки

Самите по себе, пуканките не се многу калорични, но луѓето истураат разни адитиви врз нив, додаваат премногу сол и слично, па она што треба да биде скоро посно, станува извор на гоење. Затоа, слободно направете сад со пуканки, но не претерувајте со додатоците.

 

Печен зеленчук

Знаеме дека веројатно сега сте ги превртеле очите, но ова сигурно е една од вашите омилени ноќни закуски. Сè што треба да направите е да исецкате моркови, колбраби и друг зеленчук што ги имате во куќата во стапчиња. Ставете го на хартија за печење, истурете малку масло и посипете сусам ако сакате. Печете во рерна и уживајте во најубавите, здрави закуски.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote