in

Јутуберот Џејмс Чарсл суспендиран од Јутјуб!

Еден од најполупарните, водено и скандалозни јутубери на платформата, Џејмс Чарлс, беше суспендиран од видео платформата Јутјуб поради кршење на политиката за создавање на содржини.

Тој ја заработи суспензијата откако беше обвинет за флертување со малолетници. Јутуберот, освен што се занимава со правење за видеа, тој е и сопственик на линија на косметички производи.

Чарлс, 21, доби обвиненија од најмалку две малолетни лица дека флертувал и разменувал несоодветни фотографии со нив. Тој на својот Јутјуб канал има над 25 милиони следбеници.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote