in

Џејми Фокс ќе го глуми Мајк Тајсон во серијата за неговиот живот!

Популарниот Џејми Фокс ќе го глуми легендарниот боксер Мајк Тајсон во серијата за неговиот живот. Како главен режисер на серијата беше назначен Мартин Скорсес.

Серијалот, именуван Тајсон, ќе ја следи приказната на боксерот низ целиот негов живот. Сеуште не се знае на која стриминг платформа ќе биде емитувана, но се спомнуваат многу големи имиња од стриминг индустријата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote