in

Јапонски пејач ги воодушевува Македонците со својата изведба на познати, епски песни! [ВИДЕО]

Јапонскиот оперски пејач Казихуро Котецу и се допадна на македонската јавност со своите изведби на епски македонски песни. Неговата последна е Кога Падна на Пирина – жалењето за убиството на Јане Сандански и за поделбата на Македонија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote