in

Јапонски милијардер ќе испрати 8 луѓе во вселената по случаен избор!

Јапонски милијардер ги откри своите планови да ги плати сите потребни трошоци за испраќање на 8 среќни патнции да патуваат околу месечината во една од ракетите на извршниот директор на SpaceX, Илон Маск.

Јусаки Маезава планира да го направи овој проект во 2023 година, а веќе ги прима волонтерите кои ќе патуваат со него. Постојат два услови кои мора да ги пополните. Едниот е да сте човек кој може да го направи општеството подобро, а другиот е да можете да ги направите луѓето околу вас подобри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote