in

Jared Leto ќе ја повтори улогата на Joker во Justice League

Неодмна беше објавено дека Zack Snyder и Warner Bros работат на реконстуркција на филмот Justice League во кој се вложени десетици милиони долари за да се направи подобрена верзија наречена “Snyder Cut” од филмот. Joker не се појави во оргиналниот филм кој беше објавен во 2017, но тој ќе се појави во “Snyder Cut” и неговата улога ќе ја толкува Jared Leto.

Како точно Joker ќе се совпадне во новата верзија на Snyder останува да видиме. Snyder Cut се очекува да пристигне во 2021 на платформата HBO Max. Ликот на Joker го толкуваа многу глумци, но највпечатлива беше онаа на Joaquin Phoenix за којашто освои Оксар за најдобар актер.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote