in

Jason Momoa гладувал и бил во големи долгови откако ја напуштил серијата Game of Thrones

Овие денови, името Jason Momoa е познато насекаде во светот. Најмногу го поврзуваат неговото име со ликот Khal Drogo во големиот интернационален хит Game of Thrones. Но откако Khal Бил убиен во серијата, финансиската ситуација на Momoa се влошила. Зборувајќи за InStyle, актерот призна: „Искрено гладувавме откако го напуштив Game of Thrones. Не можев да најдам работа. Многу беше тешко бидејќи бев во големи долгови.“

Но секако тоа е сега само минато, бидејќи актерот од Хаваи доби неколку значајни улоги како на пример улогата на Aquaman во истоимениот филм на DС.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote