in

Џеф Безос стана најбогатиот човек во модерната историја!

Сопственикот на Амазон, Џеф Безос не знае за доста, откако неговото богатство постојано расте.

За краток период во јануари, титулата за најбогат човек во светот ја држеше Илон Маск со 210 милијарди долари. Но Безос набрзо си ја врати таа титула, откако акциите на Амазон пораснаа за неверојатни 15,4% во 2021 година.

Сега, Безос богатството на Безос порасна и вреди 211 милијарди долари. Тоа му носи голема предност од 30 милијарди врз неговиот директен ривал Илон Маск и стана најбогат човек во модерната историја.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote