in

Џеф Безос повторно го превзема престолот!

Шефот на Амазон, Џеф Безос повторно ја доби титулата на најбогат човек на светот откако неговиот главен конкурент, Илон Маск се спушти на втората позиција по шест недели. Оваа вест доаѓа по опаѓањето на акциите на компанијата за електрични автомобили Тесла за 2.4%.

Со овој пад богатството на Маск се намали за вртоглави 4.6 милијарди долари. Безос е сега назад на престолот како најбогат човек, а Bloomberg го процени неговото богатство на огромни 191 милијарди долари, што е скоро милијарда повеќе од Маск.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote