in

Познатата актерка Џенифер Анистон објави фотографија од српската премиерка Ана Брнабиќ! [ФОТО]

Американската актерска ѕвезда Џенифер Анистон на Instagram го привлече вниманието на јавноста за тоа колку е важно жените да бидат во политиката.

Меѓу жените од јавниот и политичкиот живот чии фотографии се актерки, ја објави и сликата на премиерката на Србија, Ана Брнабиќ.

Анистон им порача на своите следбеници на Instagram дека е исклучително важно да им се даде поддршка на жените да се занимаваат со политика.

„Додека светот беше вознемирен од бучавата на оние кои се отпорни на промени, секако се случија промени“, изјави актерката во приказната и објави фотографии на претседатели, премиери и жени од јавниот живот од целиот свет, вклучително и српската премиерка Ана Брнабиќ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote