in

СлаткоСлатко Што?Што?

Првата дама на САД! Џил Бајден на своето прво патување преку океанот носеше јакна со едноставна порака! [ФОТО]

На првото прекуокеанско патување на американскиот претседател eо Бајден, првата дама ил Бајден на својата црна јакна имаше едноставна порака за светот на која пишуваше „ЉУБОВ“ – LOVE.

„Ние носиме љубов од Америка“, рече Бајден за нејзината јакна со натписот „ЉУБОВ“ со големи букви.

„Ова е глобална конференција и ние се обидуваме да донесеме единство низ целиот свет и мислам дека е потребно сега, луѓето да го чувствуваат единството на сите земји и да чувствуваат надеж по оваа година на пандемијата“, додаде таа.

Џо Бајден го оствари своето прво патување во Велика Британија на тридневен самит на Г7, каде се сретна со премиерот Борис Џонсон во пресрет на самитот што се одржа од петок до недела, што е нивна прва средба во живо.

„Му реков на премиерот дека имаме нешто заедничко: обајцата се венчавме„ над нашата позиција “, изјави Бајден пред новинарите откако тој и Џил го запознаа Џонсон (56) и неговата сопруга Кери Симондс (33), со која се омажи минатиот пат .

Џонсон на шега одговори: „Нема да расправам за тоа или за што било друго“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote