in

Нуно Еспирито Санто: Хименез му значи многу на овој град!

Менаџерот на Вулверхемптон, Нуно Еспирито Санро не беше изненаден од огромната подршка што Раул Хименез ја доби откако заработи скршеница на черепот по натпреварот со Арсенал. Хименез, 29, ќе биде отпуштен од болница следната недела откако беше успешно опериран.

„Не сум изненаден од позитивната реакција околу ситуацијата на Хименез. Не можам да кажам доволно добри работи за Раул, бидејќи тој е одлична личност. Хименез е битен дел од овој град. Сеуште е рано да се каже кога ќе се врати тој на теренита, сега е потребно да одмара и да закрепне.“ изјави стратегот на „Волците“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote