in

Новиот претседател на САД, ЏО БАЈДЕН ја прими вакцината против КОВИД-19! (ВИДЕО)

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден ја прими првата од двете дози на новата вакцина против ковид-19 на која заеднички работеа „Фајзер“ и „БајонТек“. Моментот на негово вакцинирање го проследија голем број на американски медиуми.

Пренос од клиниката во Делавер, каде беше извршена вакцинацијата, го вршеше „Си-Ен-Ен“, а Бајден носеше заштитна маска и му се заблагодари на персоналот во клиниката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote