in

John Mulaney ќе се приклучи како водител на SNL

John Mulaney ќе се врати како водител на шоуто Saturday Night Live следната недела, изјавија од студиото на шоуто – NBC. Ова е четврти пат во SNL кадешто токму John ќе биде домаќин на ова популарно шоу. Исто така по четврт пат се враќаат во шоуто The Strokes.

Последен пат кога Mulaney беше водител во SNL, тој го исмејуваше аеродромот на Њу Јорк кој е именуван La Guardia со музичка нумера која ја испеа со Pete Davidson, Chris Redd и специјалното камео на David Byrne.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote