in

Џон Оби Микел заминал од Челси само поради еден човек!

Џон Оби Микел призна дека крајот на неговата кариера во клубот за кој играше 11 години заврши само поради еден човек. Тој човек е поранешниот менаџер на Сините од Лондон, Антонио Конте.

Конте пристигна на Стемфорд Бриџ во 2016 година и веднаш му дал до знаење на нигеријскиот играч дека нема да биде во неговите планови доколку настапи за неговата репрезентација на Олимписките игри. И покрај ултиматумот Микел заиграл на Олимпијадата и со тоа ја завршил својата кариера во Челси.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote