in

John Wick 4 и 5 ќе добијат нов креатор!

Франшизата на John Wick продолжува, но најновото 4то и 5то продолженије нема да биде напишано од креаторот на претходните филмови. Креаторот Derek Kolstad го направи првиот John Wick и тој веднаш стана светски мегахит.

Двете продолженија на популарниот убиец исто така беа доста профитабилни на Box Office-от. Но сега студиото и креаторот нема повеќе да соработуваат, а следниот филм на John Wick во кој што ќе глуми популарниот Keanu Reeves треба да пристигне во кино салите некаде во 2023 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote