in

БИЗАРНО ИЛИ СМЕШНО? ОДЛУЧЕТЕ ВИЕ! “Џокер„ кандидат за гувернер! [ВИДЕО]

Јусуке Каваи влезе во трка за гувернер на префектурата Чиба, а неодамна ја претстави својата програма на телевизија, со што го привлече вниманието на јавноста.

Имено, Каваи трчаше маскиран како Џокер – Хоакин Феникс, и на крајот ги замоли гледачите да го споделат неговиот настап на YouTube и TikTok.

Меѓу другото, Каваи планира да го преименува аеродромот Нарита, недалеку од Чиба, во Disney Sky, да ја претвори песната „Let It Go“ од Frozen во тема на Чиба, да го забрани зборот „ѓубре“ и да го замени со зборовите „ѕвезден фрагмент“ “, исто така тој се осврна и на антимаскерите.

Каваи поднесе оставка пред неколку години и влезе во јапонската забавна индустрија како комичар. Тој не стана познат на ТВ, па целата своја енергија ја насочи на YouTube.

Патем, овој вид кандидати не е невообичаено во Јапонија, но и во остатокот од светот, а комичарите понекогаш знаат како да постигнат успех (комичарот и актер Џон Гнар беше градоначалник на Рејкјавик четири години).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote