in

Џордан Ају позитивен на коронавирусот

Напаѓачот на Кристал Палас, Џордан Ају се тестираше позитивен на коронавирусот потврди менаџерот Рој Хоџсон. 29-годишниот играч доби позитивен тест во петокот откако се врати по репрезентативната пауза во Гана и го пропушти натпреварот кој се одигра против Брајтон.

Според властите, тој сега мора да се самоизолира 10 дена и да добие негативен тест пред да започне со тренинзите за клубот. „Не знам кога ќе се врати. Мора да се водиме според правилата и протоколот кој е поставен од страна на нашата влада и Премиер Лигата пред да го видиме повторно на терените“ изјави менаџерот на Кристал Палас.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote