in

ВИДЕО: Џозеф Бајден нов претседател на САД!

Кандидатот за демократите Џозеф Бајден победи на претседателските избори во САД, објави Асошиејтед Прес.

Таа американска агенција ја прогласи победата на Бајден над претседателот на САД, републиканецот Доналд Трамп, откако предвиде дека кандидатот на демократите ќе ја добие федералната држава Пенсилванија.

Тој на својот профил на Твитер напиша дека е почестен што Американците го избраа да ја води земјата.

„Работата пред нас ќе биде тешка, но ви ветувам – ќе бидам претседател на сите Американци, без оглед дали гласавте за мене или не“, рече Бајден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote