in

Ентони Џошуа ќе ја брани титулата против Пулев во Декември

Светскиот боксерски шампион Ентони Џошуа ќе ги брани своите IBF, WBA, WBO и IBO титули против Кубрат Пулев на 12ти Декември во О2 во Лондон. Џошуа, 29, ја имаше својата последна борба во Декември, 2019 кога ги освои титулите од Енди Руиз со победа на поени во Саудиска Арабија.

Пулев требаше да се сретне со Џошуа во Јуни но настанот беше одложен поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Сеуште не е познато дали борбата ќе се одржи пред публика поради рестрикциите. Пулев ја чека својата шанса да се бори со Ентони веќе три години откако нивната борба што требаше да се случи во 2017 беше откажана поради повреда на рамото на Кубрат.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote