in

Јовиќ можел да се пресели во Милан, но ја одбил понудата поради Ибрахимовиќ!

Српскиот репрезентативец и напаѓач на Реал Мадрид, реши да се врати во својот стар клуб Франкфурд на позајмица, но пред тоа имал можност да игра во Калчо лигата.

Јовиќ имал неколку понуди за позајмица од Премиер Лигата, но прв фаворит за неговиот потпис бил Милан. Напаѓачот се решил да ги одбие Росонерите, а причина за тоа бил Ибрахимовиќ, неговиот авторитет и загарантираното место во првиот тим на Милан.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote