in

Руни: Кажав дека Јунајтед ќе ја освои Премиер Лигата!

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и репрезентативецот на Англија, Вејн Руни верува дека екипата од Олд Трафорд може да ај освои титулата во англискиот шампионат оваа сезона.

Тимот од Манчестер по 19 кола се наоѓа на самиот врв и има 2 бода повеќе од својот градски ривал Сити.

„Во последните неколку години, Јунајтед не беше спремен да се бори за титулата, но во моментов тие имаат играчи од светски калибар. Тоа се играчи кои го донесоа победничкиот менталитет во екипата“ – изјави Руни.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote