in

Јунајтед подобар од Њукасл!

Избраниците на Оле Гунар Солшер ја совладаа екипата на Њукасл со сигурни 3-1 во рамките на 25 коло од Премиер Лигата. Јунајтед ја прекина низата од две последователни ремија и се задржа на втората позиција на табелата.

Јунајтед сега има 49 бода, исто колкушто има и Лестер, но со подобра гол разлика. Во првото полувреме „Црвените Ѓаволи“ имаа бледа претстава. Рашфорд и Сеинт-Максимин постигнаа по еден гол за своите екипи. Во второто Јунајтед ја потврди победата преку головите на Џејмс и Фернандеш.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote