in

ДЕРБИ НА РУНДАТА: Ливерпул и Јунајтед ќе се сретнат во ФА Купот!

Двата лидери на табелата во Премиер лигата, Ливерпул и Манчестер јунајтед ќе играат еден против друг во четвртото коло од ФА Купот, одлучи жрепката.

Најголемите ривали во англискиот фудбал ќе играат на „Олд трафорд“ на 23. или 24. јануари и тоа ќе биде нивен втор натпревар во седум дена. Претходно на 17. јануари, Ливерпул ќе ги пречека „црвените ѓаволи“ во рамките на Премиер лигата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote