in

Jurrasic World: Dominion одложен за 2022

Universal го штити својот најголем проект од пандемијата и го поместува Jurrasic World: Dominion од 11ти Јуни 2021 за 10 Јуни 2022. Universal веќе го имаше закажано 10 јуни 2022 за неименуван филм од студиото. Ова одложување не е поради пречки во снимањето, кое е на само 3 недели до завршување.

Се претпоставува дека одложувањето на филмот е предизвикано како заштита од губење на приходи поради пандемијата од коронавирусот. Франшизата на филмовите Jurrasic Park има добиено приходи од 5 милијарди долари вкупно. Работите околу Dominion мора да функционираат беспрекорно за филмот да биде објавен на филмските платна.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote