in

Јувентус го совлада Кротоне!

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo reacts during the Italian Serie A football match Napoli vs Juventus on February 13, 2021 at the Diego Maradona (San Paolo) stadium in Naples. (Photo by Filippo MONTEFORTE / AFP)

Избраниците на Андреа Пирло со убедливи 3-0 успеаа да ја совладаат екипата на Кротоне на домашен терен и останаа во трката за титулата во италијанската Серија А. Јуве сега е на третата позиција со 45 бода, но има и натпревар помалку од лидерот Интер кој е на врвот со 53 бода.

Прв стрелец на натпреварот беше кој друга, ако не Кристијано Роналдо во 38 минута. Во второто полувреме „паднаа“ уште два погодоци. Првиот беше дело на Меккени, а втор пат се запиша на листата на стрелците Португалецот и ги постави конечните 3-0.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote