in

Јуве подобар во дербито со Рома!

Во рамките на 21 коло во Серија А се сретнаа екипите на Јувентус и Рома. Трите бода од овој натпревар ги однесе домаќинот откако успеа да ја совлада „Волчицата“ со резултат од 2-0.

Старата Дами изби во водство уште во 13 минута откако Кристијано Роналдо успешно ја затресе мрежата на Рома по одличната асистенција на Мората. Вториот и последен погодок на натпреварот го постигна Ибањез, но во сопствената мрежа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote