in

Јувентус победник на суперкупот на Италија!

Јувентус успеа да го совлада Наполи во финалето на италијанскиот суперкуп со резултат од 2-0. Во листата на стрелците се запишаа Кристијано Роналдо и Алваро Мората.

Наполи одигра цврсто се до 64 минута од натпреварот. Роналдо ја искористи одличната можност и ја затресе мрежата, постигнувајќи го првиот погодок во дуелот.

Наполитанците можеа да израмнат од белата точка, но Инсиње беше непрецизен. Во 95 минута Мората го постави конечниот резултат на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote