in

Јувентус го победи Лацио без Роналдо!

Избраниците на Андреа Пирло се сретнаа со екипата на Лацио во рамките на 26 коло во Серија А. Како победници од дербито излегоа Јувентус со резултат од 3-1. На почетокот на првото полувреме, Лацио поведе со погодокот на Кореја, но Старата Дама стигна до изедначување преку Рабио.

Во второто полувреме, Јувентус успеа да постигне уште два погодоци, а тие беа дело на шпанскиот напаѓач Алваро Мората. Со оваа победа Јуве е моментално на третата позиција и има освоено 52 бода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote