in

Јувентус одигра нерешено против Кротоне

Новото крило на Јувентус Федерико Чиеса беше исклучен со директен црвен картон на своето деби. Шампионот на Серија А одигра нерешено во натправарот против Кротоне. Чиеса, кој беше донесен од Фиорентна во летото, го заработи црвениот картон во дуелот со Лука Чигарини во 60тата минута.

Јувентус беше на прагот на победата откако Алваро Мората ја затресе мрежата на Кротоне во доцната фаза од натпреварот, но голот беше поништен поради офсајд. Кристијано Роналдо не го одигра овој натпревар поради позитивниот тест на коронавирусот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote