in

Јувентус 14-ти трофеј во Купот на Италија за спас на сезоната!

Во финалето на Купот на Италија за 2021 година, Јувентус ја совлада Аталанта со 2:1 на стадионот во Реџо Емилија и стигна до 14-от трофеј во ова натпреварување.

Јувентус поведе по половина час игра.

Квадрадо го прекина нападот на противникот, а акцијата на одличен начин ја заврши Кулушевски, кој ја смести топката во мала мрежа од околу 15 метри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote