in

Јувентус се пласираше во финалето на купот на Италија!

Италијанскиот шампион од минатата година е првиот финалист во италијаскиот домашен куп откако забележа подобар резултат во дуелите против Интер. Во вториот натпревар кој се одигра во Торино немаше постигнат погодок.

На Интер за пласман во финалето му беше потребна победа на гости, а тој не славел речиси една деценија на стадионот на Јувентус. И покрај тоа на Интер му беа потребни барем 2 погодоци за да стигне до финале. Јувентус ќе се сретне во финалето со подобриот од дуелот помеѓу Наполи и Аталанта.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote