in

Погледнете го трејлерот за новиот дел од филмот „Јужен ветар“ [ВИДЕО]

По долго време и огромен интерес од самиот почеток на снимањето, тимот на најгледаниот домашен филм „Јужен ветер“ реши да ја израдува својата голема публика и да го дистрибуира првиот тизер за продолжението на филмот наречен „Јужен ветер – забрзување“ .

Режисерот Милош Аврамовиќ потоа ни носи невидени акциони сцени на омилените ликови Мараш и Баша, како и повеќеслојни приказни на други ликови. Продукцијата на самиот филм, изборот на автентични и специјално избрани локации и пристапот кон снимањето дефинитивно ќе ги поместат границите во домашната кинематографија.

Во продолжение на филмот, чија премиера се очекува оваа есен, публиката ќе види веќе докажана екипа – Милош Биковиќ, Миодраг Радоњиќ, Јована Стојиjковиќ, Предраг Мики Манојловиќ, Александар Берчек, Лука Грбиќ, Маријан Валев, Захари Бахаров и други.

Од самиот почеток, препознатлива и оригинална музика, која овој пат ја потпишува композиторот Александар Ранџеловиќ, додека саундтракот е создаден од Слободан Веjковиќ Цоби, кој ќе продолжи да биде важна рамка на ова достигнување и особено да придонесува кон динамиката на филм.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote