in

К-поп-групата BTS, Забавувач на годината според списанието Time! [ВИДЕО]

Јужнокорејската К-поп сензација БТС беше прогласена за најдобриот забавувач на годината според списанието Time.

Седумчлениот јужнокорејски бенд, кој дебитираше на сцената во 2013 година, стана еден од најпопуларните во светот благодарение на веселите танцовни песни, армијата фанови и позитивните неспорни пораки.

Минатиот месец, бендот ја доби својата прва голема номинација за Греми награда за К-поп, а синглот на англиски јазик „Динамит“ стана првиот бенд што дебитираше на првото место на списокот на „Жешките на Билборд“.

Групата е формирана во 2013 година и се состои од RM, Jin, SUGA, j-hope, Jimin, V и Jung Kook.

Тие влегоа во историјата како првиот јужнокорејски бенд што настапи на стадионот Вембли, а тој концерт се распродаде за само 90 минути.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote