in

Што?Што?

БИЗАРНО! Гостинот убил птица која се обидела да му го украде колачот!

Гостин во кафуле во Карлскрона, Шведска, убил птица која се обидела да украде торта од неговата трпеза.

Кога птицата се обидела да ја земе тортата од масата, гостинот се налутил, ја грабнал птицата и ја фрлил на земја, пренесува Шведското радио.

Птицата претрпе тешки повреди од падот и наскоро умре. Не е познато за која птица станува збор.

Друг гостин во кафулето поднесе пријава за злоупотреба на животни, а локалната полиција објави дека нема да го испита случајот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote