in ,

Што?Што?

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ! Како да го разладите вашиот автомобил што стоел на сонце за само десет секунди!

Седењето во пеколно врел автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Без разлика дали имате клима уред или не, овој трик ќе ви помогне да оладите автомобил што стоел на сонце околу десет секунди.

Оние кои ја испробале оваа метода велат дека ја намалува температурата во возилото за околу десет степени.

Сè што треба да направите е:

За да го спуштите прозорецот на совозачот и да ја затворите вратата. И тогаш ја отворате и затворате вратата на возачот, како на видеото што следи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote