in

Како да направите совршен и нараснат пандишпан: Со овој трик секогаш успева!

Никогаш повеќе нема да имате проблем

Колку пати сте биле незадоволни од тоа како излезе пандишпанот што го испековте?

Постојат одредени цаки кои е добро да се запомнат и да се придржуваат секогаш кога ќе подготвите торти, така што нема да има проблеми со успехот!

Освен ако не е поинаку наведено во рецептот, измешајте ги одделно жолчките и белките.

  • Секогаш ставајте белки во целосно сув сад.
  • Кога ќе ги пените жолчките со шеќерот, не оставајте да стојат и да се направи кора, туку веднаш продолжете да додавате други состојки .
  • Секогаш просејте брашно и прашок за пециво заедно, а доколку не сакате да просеете, прво измешајте ги заедно.
  • Кога додавате белки во жолчки, секогаш лесно комбинирајте ги рачно со мешалка, бидејќи може да се случи смесата да падне ако се направи со миксер.
  • Рерната секогаш првомора да се загрева – само тогаш се става пандишпанот за печење.
  • Никогаш не ја отворајте рерната додека не помине барем половина од печењето, бидејќи може да падне пандишпанот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote