in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

НАЈЛЕСНИОТ ТРИК ДОСЕГА: Како да направите вашиот дом да мириса подобро од било кога

Ако не сте одличен готвач или сте почетник во подготвувањето на оброците, можеби не е добро да ги прочитате советите на стручњаците како да направите вашиот дом да мириса убаво, како да сте подготвиле речиси нешто. Има уште некој совет.

Сакате вашиот дом да мириса топло на некоја вкусно подготвена торта, но сте премногу мрзливи да ја направите сами?

Рерната навистина може да ви помогне во тоа, истакнува дизајнерот на ентериер Татум Кулхан. Се што ви треба е екстракт од ванила кој ќе го истурите во огноотпорен сад и ќе го ставите во рерна.

Вклучете ја рерната на 300′ и оставете ја тавата внатре 20 минути. Прекрасниот мирис на ванила ќе се шири низ вашиот дом!

@redothezoo

#househack #springbreak #cleantok #freshandclean #vanilla #kitchenhacks

♬ BRENT MORGAN What Dreams Are Made Of – Brent Morgan

За поубав мирис на облека и куќа

Постојат и други начини да направите вашиот дом да мириса убаво со малку труд и без посебна подготовка. Добри совети може да се најдат на социјалните мрежи за тоа како просторот во кој престојувате да мириса уште подобро, а еден експерт за организација и чистење на домот на TikTok сподели совети како секогаш да мирисаат вашата облека и куќа.

За тоа не ви треба добар парфем. Сè што треба да направите е да комбинирате неколку состојки за перење при перење.

@bysophialee

trust me on this one these will make your clothes smell GOOD #cleaning #cleantok #cleaninghacks

♬ original sound – bysophialee

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote