in ,

УбавоУбаво

СО ОВОЈ ТРИК, ЌЕ ИМАТЕ ПОДОЛГИ ТРЕПКИ! Сè зависи од нанесувањето!

 

 

На Тик Ток, девојче по име Тејлор Триплер покажа одличен трик што ќе им олесни на сите девојки да ставаат маскара. Таа тврди дека со години неправилно го применуваме овој производ за шминка.

Како што вели, овој метод го совладала во средно училиште и оттогаш го користи, а повеќето мислат дека користи вештачки трепки.

 

Таа нагласува дека четката не треба да се става во шишето повеќе од еднаш, туку треба да се става што е можно повеќе маскара со кружни движења на четката.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote