in

“Како игра Бејл, тој заврши со кариерата пред две години!„

Поранешниот репрезентативец на Ирска и неколку англиски клубови, Тони Каскарино, го критикуваше напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл и неговиот агент.

Велшанецот дојде од Реал Мадрид на позајмица во клубот од Лондон до крајот на сезоната.

„Не ми се допаѓаа зборовите на неговиот агент дека Гарет е при крај на кариерата и дека е подготвен да ја заврши. Замислете дека сте соиграч на Бејл, дека сте во иста соблекувална со него и мислите: „Значи, дојдовте овде да се подготвите за пензија“? Рече Каскасиро и продолжи:

„Судејќи според начинот на кој игра Бејл, тој ја заврши својата кариера пред две години“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote