in

МНОГУ ЌЕ СЕ ЗАЧУДИТЕ! Како всушност изгледаат зрната какао? [ВИДЕО]

Видеото споделено од Софија Роуз на мрежата Тикток предизвика непријатност кај некои луѓе откако видоа како всушност изгледа подот од какао.

Многумина од нас обожаваат чоколадо, но повеќето веројатно никогаш не виделе како всушност изгледа кара од какао.

На видеото, кое е прегледано повеќе од три милиони пати, Софија зема зрна какао, ги отстранува врвовите и ги пече.

Нејзината намера беше да покаже како се прават мелени зрна какао, но за да се постигне тоа, таа мораше да исече и исчисти какао. Кога го стори тоа, таа покажа како изгледаат плодовите, а освен што беа средни и меки, луѓето беа шокирани што беа покриени со бела слуз – за што Софија тврди дека е многу слатка.

@sophiargreb

Roasted COCOA Nibs ##chocolate ##cocoapod ##fyp ##hersheys ##stepbysteptutorial ##valentinesday ##inlove ##feelgood

♬ Put Your Records On – Ritt Momney

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote