in

Еве како изгледаат сцените од популарните филмови без специјалните ефекти! [ФОТО]

Во минатото, специјалните ефекти се користеа во филмовите за да се прикаже нешто што е тешко, скапо или невозможно да се сними без нив. Денес, тие исто така наоѓаат употреба во снимањето сцени во кои протагонистите на филмот, на пример, зборуваат во лифт, како во „Чудесниот пајак“ (2012), или се во возило во пустината, како во „Џуманџи: Следнио Ниво (2019).

Тешко е да замислиме како им е на актерите кои треба да бидат убедливи како ликовите што ги толкуваат додека ги снимаат своите сцени пред голем зелен или син екран, но веруваме дека веќе се навикнати по сите овие години .

Погледнете во галеријата подолу како беше да се снимаат сцени од популарни неодамнешни филмови и како истите сцени завршија да се гледаат на големото платно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote